Укр Рус Eng
Догляд
Головне меню
Догляд
Бренд
Головне меню
Бренд
Ми в соціальних мережах:
facebook
© Черный жемчуг 2018, Україна
ТОВ «Юнілівер Україна»
Україна, Київ, 04119, вул. Дегтярівська, 27–Т, літера А
Телефон: +38 044 490 58 46
E-mail: kiev.reception@unilever.com
Фото - Черный Жемчуг
Укр Рус

Що таке самоомолодження ?

Що таке дерма?

Основний шар шкіри — дерма (інакше «власне шкіра») — приблизно вдесятеро товща за епідерміс. Саме від актуального стану дерми залежить, наскільки молодою та свіжою (або ж навпаки, втомленою та в’ялою) буде виглядати шкіра.

Основна клітина дерми — це фібробласт. Його функціонування протилежно спрямоване: з одного боку, фібробласт може синтезувати речовини, з котрих складається міжклітинний матрикс; з іншого — виробляти ферменти, котрі цей матрикс руйнують ( у нормі руйнуються пошкоджені молекули; це необхідно для дозрівання матриксу). Тобто стан шкіри напряму залежить від того, наскільки адекватно реагує фібробласт на актуальні потреби й наскільки чітко взаємодіє з клітинами інших типів.

Дермальний міжклітинний матрикс відрізняється надзвичайно складною структурою й організацією. До його складу входять вельми різноманітні компоненти, котрі, тим не менш, функціонують у тісній взаємодії. Це, наприклад, колаген (складає близько 70% ваги сухої шкіри), еластин (2-4%), глікозаміноглікани (зокрема гіалуронова кислота, 0,1-0,3%), а також менш відомі складники — невеликі адгезійні молекули (фібронектин, ламінін, декорин тощо), необхідні для правильного дозрівання всіх речовин, що перелічені вище, взаємодії їх між собою й «прив’язки» до фібробластів.

Колаген та еластин

Молекула колагену вирізняється перш за все надзвичайно великими розмірами. Фібробласт синтезує її невеликими частинами, котрі поступово збираються на його поверхні в складні волокна. Колаген забезпечує шкірі міцність. Він може відрізнятися за своєю структурою; найбільш важливий — І та ІІІ типів, функціонально значимий також І та IV типів. Кожне волокно функціонує близько року. Після досягнення 30-річного віку загальна концентрація колагену в дермі знижується приблизно на 1% щорічно.

Унікальність молекул еластину полягає в їхній будові — вони нагадують рибальську сітку. Незвичайні також їхні властивості — кожна молекула може розтягнутися вдвічі, а потім повернутися до попередніх розмірів. Саме еластин, як зрозуміло вже з назви, відповідає за еластичність шкіри.

Гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота відповідальна за водний баланс матриксу — саме від неї залежить вага й тургор живої шкіри. У цілому в організмі міститься приблизно 15 г гіалуронової кислоти, з яких 10 г припадає саме на шкіру. Кожні три дні гіалуронова кислота повністю оновлюється.

Особливості функціонування матриксу дерми

Усі описані вище речовини, що містяться в матриксі дерми, відрізняються досить великими розмірами, через що штучне поповнення їхньої кількості сильно утруднене — цьому перешкоджає епідермальний бар’єр. Крім того, навіть за умови успішного вирішення цієї проблеми виникає наступна: зріла молекула, доставлена в товщу дерми ззовні, не здатна вбудуватися в матрикс. Через свою чужорідність вона стає, по суті, баластом, а це, в свою чергу, активує вироблення фібробластом руйнівних ферментів.

Річ у тому, що фібробласт «перемикається» з режиму синтезу в режим руйнування, отримуючи сигнали з самого матриксу. Це можуть бути як механічні сигнали (фібробласт тісно пов’язаний з оточуючими клітинами), так і хімічні, що породжуються спеціальними «сигнальними» молекулами, котрі синтезуються сусідніми клітинами.

Важливим видається й те, що залишки зруйнованих молекул, котрі раніше складали матрикс дерми (маються на увазі колаген, еластин, фібронектин), здатні стимулювати фібробласт до синтезу нових молекул на заміну втраченим.

Надважливо підтримувати фібробласт у стані, чутливому до вищевказаних природних стимулів — й при цьому враховувати, що з віком подібна чутливість знижується.

Злагоджена й скоординована робота фібробластів (а значить, і нормальне функціонування матриксу дерми) може порушуватися таким сильнодіючим фактором, як вільнорадикальний стрес. Його можуть викликати практично будь-які несприятливі зовнішні умови, в тому числі ультрафіолетове чи інфрачервоне випромінювання, цигарковий дим чи міський смог, токсини різної природи. Незалежно від того, що стало причиною, яка спровокувала появу вільних радикалів, вони запускають універсальний механізм, підсумком котрого завжди стає сповільнення синтезу колагену й активізація його руйнування. Дія окислювального стресу з віком, на жаль, лише посилюється.

У чому секрет самоомолодження?

Сучасна косметика, заснована на ефекті самоомолодження, спрямована перш за все на зниження чутливості фібробластів до стресів, спровокованих зовнішніми факторами; збереження чутливості до сигналів, отриманих з матриксу дерми; стимулювання синтезу за посередництвом особливих низькомолекулярних речовин, що для фібробластів є природним сигналом.

Самоомолодження — універсальний механізм, однаково ефективний в будь-якому віці й за будь-якого стану шкіри. воно ефективне, оскільки використовує природні здібності й можливості шкіри, потенціал молекул, створений самою Природою. Не потрібно заново вигадувати колесо — достатньо просто навчитися ним розумно користуватися.

Самоомолодження — це здатність розумно використовувати можливості, подаровані нам Природою.

Ознайомитись з продукцією: https://www.blackpearl.com.ua/uk/catalog/oblychchya/vikovi-programy

Поділитися статтею